Program

20 KONKRETÓW DLA ŻYWCA

1.

Czyste powietrze w Żywcu to Nasz priorytet. Mówienie, że nie mamy na to wpływu to mijanie się z prawdą. Serce Beskidów nie przetrwa owinięte smogiem.

2.

Wszyscy mamy takie same prawa. Czas na integracyjne i sensoryczne place zabaw dla Naszych dzieci.

3.

Czas na nowoczesną, niskoemisyjną komunikację publiczną, zsynchronizowaną z pozostałymi środkami transportu.

4.

Tanie mieszkania czynszowe będą szansą dla młodych mieszkańców Żywca na Pierwsze M. Mieszkanie za remont lub nowe czynszowe – wybór będzie należał do Was.

5.

Sieć ścieżek rowerowych zostanie rozbudowana i połączona. Stworzymy tzw. Żywiecką Pajęczynę Rowerową. Docelowo wydamy mapę-przewodnik oraz apkę Rowerem po Żywcu i okolicach. Powstaną parkingi dla rowerów.

6.

Wybudujemy nowoczesną halę widowiskowo-sportową dostępną dla Mieszkańców, ale także dającą możliwość organizacji zawodów sportowych rangi krajowej czy międzynarodowej. Czas na basen dla Żywca! Wybudujemy go! Wprowadzimy naukę pływania dla uczniów naszych szkół podstawowych.

7.

Utworzymy biuro informacyjne: Czyste powietrze dla Żywca. Ułatwimy Wam dostęp do Odnawialnych Źródeł Energii.

8.

Stworzymy nowoczesną ofertę kulturalną na miarę XXI wieku. Wdrożymy program Żywiec Żyje Kulturą.

9.

Przywrócimy możliwość zabierania głosu na sesjach rady miasta przez Mieszkańców. Skończy się kneblowanie Waszych ust.

10.

Stworzymy kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny na Górze Grojec, finansowany z Funduszy Europejskich lub w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

11.

Połączymy Park Miejski, Starego Zamku oraz Nowego Pałacu Habsburgów w jeden wspólny kompleks będący areną dla szerokiej oferty kulturalnej i rekreacyjnej. Jakość Waszego życia jest Naszym priorytetem.

12.

Rozbudujemy infrastrukturę niezbędną do prowadzenia biznesu na terenach przemysłowych należących do samorządu, czyli do Mieszkańców.

13.

Powołamy Żywiecką Radę Seniorów.

14.

Powołamy Żywiecką Radę Przedsiębiorczości.

15.

We współpracy z młodzieżą zreorganizujemy Żywiecką Radę Młodzieżową.

16.

Uruchomimy nowoczesną platformę “Napraw Żywiec” do zgłaszania usterek, szkód aktów wandalizmu. Upublicznimy kalendarz remontów ulic i chodników.

17.

Rozszerzymy przywileje wynikające z posiadania Karty Mieszkańca Żywca.

18.

Przywrócimy Budżet Obywatelski, który będzie wynosił 5% budżetu miasta na dany rok kalendarzowy.

19.

Powołamy w ramach struktury Urzędu Miasta, Wydział Strategii, Planowania i Monitorowania Inwestycji oraz Funduszy Europejskich.

20.

Zasługujemy na miasto czyste i zadbane. Jest Ono Naszą wspólną wizytówką. Bałagan na ulicach to wizytówka obecnej władzy, nie Nasza – Mieszkańców Żywca. Przestrzeń miejska musi łączyć w sobie nowoczesność i historię. Tylko zasada równowagi architektonicznej w pełni odda to Kim jesteśmy. Panujący chaos wokół Nas musi się skończyć. Miasto Żywiec musi otrzymać profesjonalny systemu identyfikacji wizualnej. Taki, z którym będziemy się utożsamiać My – Mieszkańcy. Taki, poprzez który zechcą Nas poznawać turyści z Polski i świata.

20 KONKRETÓW DLA ŻYWCA